НОВ РЕЖИМ НА РАБОТА В ОБЕКТИТЕ И ЕКСПОЗИЦИИТЕ НА РИМ - ВАРНА

20 октомври 2021

Във връзка със Заповед № РД-01-856/19.10.2021г. на Министъра на здравеопазването на Република България за въвеждане на временни противоепидемични мерки на територията на страната с цел ограничаване разпространението на COVID-19 се преустановява/ се променя режима на работа с посетители в музейните експозиции и обекти на РИМ – Варна, считано от 21.10.2021 г., в следния ред:

1. Закритите експозиции Археологически музей, Музеен обект на Аладжа манастир и Музей за история на Варна ще бъдат затворени за посетители.

2. Закритите експозиции на Етнографски музей, Музей на Възраждането и Природонаучен музей, както и откритите площи на музейните обекти Аладжа манастир, Римски терми и Побити камъни ще продължат да работят със зимно работно време, като се въвеждат временни противоепидемични мерки, ограничаващи до 30% възможността за използване на капацитета на помещенията на закритите експозиции, разстоянието между посетителите да е минимум 1,5 м и да няма повече от един човек на 8 кв.м. площ. Посетители ще се допускат при представяне на валиден документ, удостоверяващ, че са ваксинирани, че се преболедували COVID-19 или че са с отрицателен резултат от изследване по смисъла на Заповед № РД-01-733/27.08.2021 г. на Министъра на здравеопазването на Република България.

3. Задължително е носенето на предпазна маска в закритите експозиции и обекти на РИМ-Варна и ползването на дезинфектант. Изключение по задължението за носене на маски в закритите експозиции и обекти се допуска за деца до 6 годишна възраст.